Co to jest hydrolat i jak go stosować w codziennej pielęgnacji?
Codzienna pielęgnacja skóry to klucz do pięknej, zdrowej i nieskazitelnej cery. Najlepiej, gdy rytuały pielęgnacyjne są wieloetapowe. Oczyszczanie to nie wszystko, musisz pamiętać również o odpowiednim zaopiekowaniu się skórą, należy o nią dbać regularnie. Jednym z produktów naturalnych i niezwykle pielęgnacyjnych, jest hydrolat.
Pozytywne skutki uboczne stosowania hydrolatów
Co to hydrolat? To nic innego, niż skutek uboczny, powstający przy produkcji olejków eterycznych – to zdecydowanie, bardzo pozytywny skutek uboczny. Inaczej nazywane wodami kwiatowymi, są wodnymi produktami hydrodestylacji. Zbawiennie działają na skórę, przynosząc ukojenie i odpowiednio ją nawilżając. Wykazują szereg pozytywnych właściwości, a co więcej – są w 100% naturalne! Zainteresowałam Cię?
Co to jest hydrolat i jakie korzyści płyną z jego stosowania
Gdyby hydrolat był człowiekiem, z pewnością byłoby mu przykro, że tak mało osób wie o tym, jaki jest cudowny i ile dobrego chce zrobić dla innych. To kosmetyk wielozadaniowy, spełniający swoje funkcje pielęgnacyjne nie tylko w przypadku skóry twarzy, ale i głowy i ciała.
Czym są hydrolaty? To inaczej destylaty ziołowe, więc możesz używać ich w różnych konfiguracjach:
- Stosuj jako niezwykle pachnącą mgiełkę do ciała – zapach natury i nawilżenie, które zastąpi mocne i sztuczne perfumy
- Wykonując domowe maseczki, dodaj odrobinę hydrolatu – jednocześnie może spełniać funkcję wody, podczas rozcieńczania maseczki
- Jest zbawieniem dla zmęczonych powiek – nałóż odrobinę na wacik, przemyj oczy i poczuj ulgę!
- Sprawdzi się jako tonik, odświeżając twarz – spryskaj bezpośrednio cerę i rozkoszuj się natychmiastowym ukojeniem.
- Będzie odpowiedni jako składnik bazowy naturalnych, domowych kosmetyków
- Hydrolat nie lubi splątanych i suchych włosów – spryskaj nim pasemka, wydobędzie z nich naturalny blask, jednocześnie nie obciążając ich
- Wcieraj go w skórę głowy – to perfekcyjny sposób, by zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów i wzmocnić cebulki
To tylko początek możliwości jego zastosowania. Na szczęście to, czym jest hydrolat z pewnością nie jest człowiek, bo mocno by się zawstydził po tylu pochwałach (mimo że to sama prawda! Nie wierzysz, że to działa? Sprawdź – satysfakcja gwarantowana albo…
Właściwie… to jakie są właściwości hydrolatu?
W jaki sposób powinnaś używać hydrolatu i jakie części ciała go lubią – to już wiesz. Zapewniam Cię, że produkty mają pozytywny wpływ na kondycję nie tylko skóry twarzy, ale jego właściwości chłonie również ciało i włosy. Pobiera z niego wszystko to, co najlepsze, a jednocześnie działa łagodząco, regeneracyjnie i oczyszczająco.
Po użyciu hydrolatu na skórze twarzy poczujesz ulgę, a Twoje cebulki na głowie będą przeszczęśliwe!
Pan doktor hydrolat – ma wolne terminy
Niektóre wody kwiatowe to naturalna odsłona odkażających produktów aptecznych – hydrolat dezynfekuje, przyśpieszając gojenie się niewielkich ran. Ponadto działa antyseptycznie i zmniejsza obrzęki wokół oczu. Właściwości ma naprawdę wiele – z pewnością możesz wykrzesać z jego możliwości pielęgnacyjnych wszystko, czego Twoja skóra może potrzebować.
Data ważności hydrolatu
Musisz pamiętać, by zwracać uwagę na krótką datę ważności hydrolatów. Jak sama wiesz, to produkty naturalne i mogą szybko się przeterminować. Najczęściej zaleca się, by przechowywać je w lodówce.
Czasami producenci dodają do składu odrobinę środka konserwującego, by zachować ich dłuższą przydatność. Nie wpływa to jednak na skuteczność, czy bezpieczeństwo kosmetyków. Takie działanie ma jedynie wpływ na Twój komfort, ponieważ możesz korzystać z jego zbawiennego działania przez dłuższy czas!
Skąd mam wiedzieć, jaki hydrolat wybrać
Wód kwiatowych na rynku powstaje coraz więcej i każdy z nich posiada opis swoich dokładnych właściwości. Już nie musisz eksperymentować i weryfikować, który w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej.
To Ty doskonale znasz siebie i obserwując swoją cerę, z pewnością wiesz, czego ona potrzebuje. Zwracaj uwagę na skład destylatów ziołowych – to przeważnie produkty naturalne, ale nie daj się oszukać. Hydrolaty robią prawdziwą furorę na rynku kosmetycznym. W drogeriach jest bardzo duży wybór wód roślinnych. Na prawdę można dostać zawrotu głowy patrząc na tak szeroką ofertę.
Moja rada
Nie pozostawiaj wyboru hydrolatu przypadkowi czy chwilowemu kaprysowi. Każda roślina ma inne właściwości. Warto najpierw poznać swój typ cery a co za tym idzie potrzeby swojej skóry. Dopiero potem można wybierać z całego wachlarza hydrolatów ten, który będzie idealny właśnie dla Ciebie.
Odpowiedz na pytania i dowiedz się, który hydrolat wybrać:
Z pewnością dobierzesz odpowiedni hydrolat dla siebie. Daj się zachwycić aromatem natury i poczuj na własnej skórze jego dobroczynne działanie!
Zanim jednak sprawdzisz, czy możesz mi wierzyć i czy to naprawdę działa, wybierz swój ulubiony. Opowiem Ci krótko o kilku z nich…
- Zależy Ci na właściwościach gojących i regenerujących, ale lubisz zapach ziołowo-kwiatowy? Wybierz hydrolat lawendowy.
- Chcesz sprawdzić właściwości antybakteryjne, oczyszczające? Zapach, który preferujesz to maksymalna świeżość? Postaw na hydrolat miętowy.
- Masz skórę wrażliwą, atopową i skłonną do przesuszania się lub alergii? Wyciąg z kwiatu lipy, już pędzi z pomocą!
- Borykasz się z wrażliwą, dojrzałą skórą? Jeśli zależy Ci na właściwościach nawilżających i napinających – polubisz się z hydrolatem różanym.
- Masz problem z powracającymi zmianami trądzikowymi? Działanie antyoksydacyjne i łagodzenie stanów zapalnych to pestka dla hydrolatu oczarowego!
- Łupież to Twoja udręka? Często swędzi Cię skóra głowy? Pomyśl o produkcie rozmarynowym – intensywny ziołowy zapach i gwarantowana ulga.
- Właściwościami ściągającymi, ujędrniającymi i wygładzającymi, może pochwalić się hydrolat czystkowy. Dodatkowo niweluje blizny i pięknie miodowo pachnie!
- Masz zmiany skórne? Uspokój swoją cerę z hydrolatem werbenowym! Przynosi ukojenie, zmniejsza nadmierne wydzielanie łoju i działa tonizująco.
- Lubisz kwiatowy zapach i natychmiastowe efekty? Neroli, czyli hydrolat z kwiatów pomarańczy, będzie odpowiednim wyborem. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji skóry wrażliwej i tłustej. Ze względu na swoją intensywność aromatu, jest odpowiedni do stosowania jako naturalna mgiełka do ciała.
Są to nieliczne pozycje z moich propozycji. Dobierz odpowiedni hydrolat dla siebie, polub się z zapachem i właściwościami. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowej pomocy w doborze odpowiednego hydrolatu to koniecznie przeczytaj artykuł: Jak dobrać dla siebie odpowiedni hydrolat
Co to hydrolat? Czy to tonik?
Hydrolaty to produkty, które przez wiele z nas, są używane zamiennie z odświeżającą wodą tonizującą. Tonik ma za zadanie przywrócić skórze naturalne pH, skłaniając jej zasadowość w kwaśną stronę. Dzięki temu skóra jest oczyszczona, ale i zabezpieczona przed rozwojem bakterii.
Utrzymaj prawidłowe pH skóry, ponieważ… To pomaga w dalszym etapach pielęgnacyjnych, pozostałym produktom i kremom, wnikać bezpośrednio w skórę. Istnieją wody kwiatowe, które mogą być wykorzystywane zamiennie z tonikiem. Są to hydrolaty, mające właściwości tonizujące o mniejszym lub równym pH 5,5. Zwracaj na to uwagę, gdy wybierasz produkt.
Wybieraj dla siebie dobrze – jesteś wyjątkowa!
Wody kwiatowe na naturalny sposób na pielęgnacje. Możesz używać ich codziennie, rano i wieczorem. Pamiętaj jednak, by pomimo opisu i zapewnień producenta, obserwować swoją skórę. Wyciągaj wnioski i stosuj produkty, które Ci odpowiadają. To, że Twojej przyjaciółce niezwykle służy hydrolat różany, nie oznacza, że sprawdzi się on również w Twoim przypadku – pamiętaj, jesteś wyjątkowa i niepowtarzalna.
Potrzebujesz pomocy?
Nie bój się napisać!